Jak czyścić komin

Jak wyczyścić komin

Kominy wymagają okresowego badania i dokładnego czyszczenia za pomocą szczotki kominiarskiej, aby utrzymać wydajność i zmniejszyć szansę na pożar komina. Nagromadzenie smoły i sadzy, które gromadzą się na ścianach komina, zmniejsza ciąg potrzebny do pracy pieca lub kominka, co może powodować wydobywanie się dymu z otworu lub drzwi. Smoła jest to materiał łatwopalny i może łatwo doprowadzić do pożaru komina. Metodyczne czyszczenie przez sezon grzewczy w połączeniu z właściwym spalaniem paliwa i systematycznym stosowaniem skutecznych inhibitorów smoły i sadzy, stanowi najlepsze rozwiązanie dla bezawaryjnej pracy. Jeśli doszło do pożaru, przed ponowną próbą użytkowania komina należy poddać go gruntownej kontroli przez certyfikowanego specjalistę.

UWAGA: Podczas czyszczenia kominów jakąkolwiek metodą należy stosować odpowiednią ochronę oczu, rękawice i zatwierdzoną maskę przeciwpyłową. Należy przykryć otwór kominka lub pieca oraz wszystkie dywany i meble w miejscu pracy. Sadza i żrące odłamki powstałe podczas czyszczenia mogą spowodować liczne uszkodzenia. Prace wymagające drabin i prace na dachu powinny być wykonywane tylko przez kompetentne, doświadczone osoby z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Dla własnego bezpieczeństwa należy zawsze zwracać uwagę na zagrożenia elektryczne i pożarowe. Zachowaj ostrożność przy posługiwaniu się szczotkami, hartowana sprężyna jak drut od szczotki może zranić oczy i przebić skórę. Trzymaj szczotki z dala od dzieci.

Ta strona używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.
Polityka Prywatności    Ciasteczko
ROZUMIEM